OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY HARASIUKI z dnia 5 sierpnia 2019 r.

Uprzejmie informuję mieszkańców gminy Harasiuki, że w dniu 2 sierpnia 2019 r ukazał się raport Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach informujący o aktualnym stanie zagrożenia suszą rolniczą.

Zgodnie z ostatnim ósmym raportem obejmującym okres od 1 czerwca do 31 lipca 2019 roku, stwierdzono wystąpienie suszy rolniczej na terenie gminy Harasiuki.

W związku z powyższym można składać wnioski o oszacowanie szkód powstałych w gospodarstwie rolnym w wyniku wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego tj. suszy.

 

Wzór wniosku o oszacowanie szkód powstałych w gospodarstwie rolnym dostępny jest na stronie internetowej tutejszego urzędu gminy https://bip.harasiuki.pl/, a także w tutejszym urzędzie gminy pok. Nr 10.

 

 

WÓJT GMINY

/-/ Krzysztof KISZKA

Opublikowano: 05 sierpnia 2019 14:01

Kategoria: Komunikaty

Źródło: BIP - Urząd Gminy Harasiuki

Załączniki:

Wniosek producenta rolnego o oszacowanie strat (wersja edytowalna) [101 KB]

Wniosek producenta rolnego o oszacowanie strat (PDF) [483.57 KB]

Klauzula informacyjna dla producentów rolnych wnioskujących o przeprowadzenie szacunków strat, które zostały spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsuniecie się ziemi lub lawinę [---]

Wyświetleń: 214

Gmina Harasiuki

Realizacja: IDcom-jst.pl