Udział mieszkańców gminy Harasiuki w projekcie „Pod biało-czerwoną”

Zachęcamy serdecznie mieszkańców gminy Harasiuki do wzięcia udziału w projekcie, którego organizatorami są Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Projekt ma na celu uczczenie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Jego zadaniem jest również integracja lokalnych i ponadlokalnych społeczności w duchu tradycji.  Inicjatywa realizowana będzie pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, Pana Mateusza Morawieckiego.

Szczegóły dotyczące udziału przedstawiamy poniżej.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców. 

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu. Dla gmin do 20 000 mieszkańców (w tym przedziale znajduje się nasza gmina) minimalna ilość to 100 głosów.  Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.

Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.

 

Liczba głosów potrzebnych do realizacji projektu.

- dla gmin do 20 000 mieszkańców - 100 głosów;

- dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców - 500 głosów;

- dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców - 1000 głosów.

 

Bez względu na powyższe wymogi nie warto poprzestawać na spełnieniu powyższych warunków. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidujemy udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.

DOŁĄCZ DO NAS!

 

Głos oddać można wchodząc w podany poniżej link, w zakładkę: ODDAJ GŁOS POPARCIA

https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

Opublikowano: 31 sierpnia 2020 15:11

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 839

Gmina Harasiuki

Realizacja: IDcom.pl